یادگیری نحوه پذیرش مقاله isi

By   ژوئن 18, 2017

یادگیری نحوه پذیرش مقاله isi

همان گونه که یادگیری ادبیات و کاربرد قواعد آن موجب رفع مشکلات و خطاهای زبانی و یادگیری پذیرش مقاله isi عروض موجب رفع دشواری ها در شعرسرایی می شود، یادگیری قواعد منطق و به کاریستن آنها موجب رفع خطاهای فکری قلمداد شده است؛

اما یک تفاوت مهم ادبیات و عروض از یک طرف و منطق از سوی دیگر ذکر شده است و آن اینکه کسی که دارای قریحۀ لازم باشد و یا زبان مادری را خوب فرا گرفته، دارای فطرت بدوی باشد، از یادگیری عروض و ادبیات بی نیاز است اما هیچ کس از یادگیری منطق بی نیاز نیست (مگر کسانی که از مواهب و تاییدات الهی برخورداند).

  1. منطق از قدیم، پذیرش مقاله isi تعریف و استدلال (تصور و تصدیق) خوانده شده است. منطق دانشی است که قواعد درست تعریف کردن و درست استدلال کردن را می آموزد.

در بحث های جدید نیز منطق دانش بررسی ساخت های استدلال معتبر و یا پذیرش مقاله isi استدلال خوانده شده است.

اما تعریف و استدلال دو پدیده ای هستند که در همۀ عرصه های زندگی پذیرش مقاله isiی و عادی مورد نیاز همگان است و هیچ قشری از آن بی نیاز نیست.

اقسام و انواع تعریف و استدلال به ویژه به لحاظ ماده و محتوا، نشانۀ این عمومیت است. چرا که تعاریف منطقی به تعارف حدی و استدلال های منطقی به استدلال های برهانی منحصر نیستند.

  1. امروزه شاهد گسترش دامنۀ آموزش‌های فلسفی به مقاطع مختلف تحصیلی و سنین کودکی هستیم[1].

این پروژۀ گسترش آموزش‌های فلسفی اگرچه نام «آموزش فلسفه برای کودکان» را به خود گرفته است، در واقع بیشتر به دنبال یافتن راهکارهای مناسب جهت آموزش‌های منطقی و بالا بردن قوه و توان اندیشۀ صحیح و تفکر نقاد است تا آموزش فلسفه به معنای خاص آن.

[1] امروزه برای تحقق این امر، پروژه ای در حال اجرا است که به آن «p4c» (مخفف «philosophy for children») می گویند.

One Comment on “یادگیری نحوه پذیرش مقاله isi

  1. abolfazl Post author

    با سلام
    خیلی عالی بود ولی فکر کنم مطالب زیادی کم داشت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *