چگونه می توانیم یک بچه باهوش تربیت کنیم؟

By   ژوئن 6, 2015

چگونه می توانیم یک بچه باهوش تربیت کنیم؟

با احساساتش آشتی اش دهید

اولین قدم برای بالا بردن هوش هیجانی را باید در خانه اتان بردارید. ارتباط شما و همسرتان با فرزند خود می تواند در بالا رفتن هوش هیجانی او تاثیرگذار باشد. برای شروع باید به فرزندتان برای شناخت احساساتش کمک کنید. او باید بداند که در هر لحظه و از روبه رو شدن با عواطفش نترسد. او باید بتواند میان خشم و دلتنگی تمایز قائل شود و میان خشم و دلتنگی تمایز قائل شود.

چنین فردی خوب می داند چگونه باید با دیگران برخورد کرد و چون خود را خوب می شناسد، به بهترین شکل هم می تواند با دیگران ارتباط برقرار کند.

بگویید خودش را کنترل کند

به فرزنداتان مهارت اجتماعی آموزش دهید. به او یاد دهید که از پس کنترل خشمش بر بیاید. قدرت همدلی با دیگران را پیدا کند، آدم ها را با تفاوت هایشان از هم متمایز کند و با شباهت هایشان پیوند دهد به فرزندتان کمک کنید تا با دیگران صمیمی شود. آداب اجتماعی را بشناسد و توانایی تصمیم گیری اش را تقویت کنید.

راههای تازه را نشانش دهید

مهارت حل مسئله از توانایی هایی است که صاحبان هوش هیجانی بالا آن را در خود پرورش می دهند. اگر فرزند شمات بتواند توانایی خطرها و تهدیدهای پیش رویش را ببیند و در مقابل با نگرش و رفتاری مثبت برای حل مسائل پیش رویش تلاش کند، می توانید به بیشتر شدن هوش هیجانی اش امیدوار باشید.

فرزند شما باید بتواند با وجود چالش ها و سختی های پیش رویش و با وجود اتفاق های بدی که در زندگی اش می افتد در رسیدن به اهدافش امیدوار باشد و برای تحقق آنها تلاش کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *