پذیرش دانشجوی دکتری استعداد درخشان در سه دانشگاه بدون آزمون

By   آوریل 18, 2015

پذیرش دانشجوی دکتری استعداد درخشان در سه دانشگاه بدون آزمون

در فروردین ماه ثبت‌نام برای پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان در دوره دکتری دانشگاه‌های تربیت مدرس، صنعتی امیرکبیر و شاهدآغاز می‌شود.

به گزارش مهر، جزئيات فراخوان پذیرش دانشجو از طریق آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان (برگزیدگان علمی) در دوره دکترای تخصصی سال ۹۴ دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد.

دانشگاه تربيت مدرس به منظور فراهم کردن زمينه جذب برگزيدگان علمي و مستعد مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسه‌هاي آموزش عالي كشور و در راستاي اجراي آيين‌نامه پذيرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان در دوره تحصيلي دكتري مصوب جلسه مورخ ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ شوراي هدايت استعدادهاي درخشان نسبت به پذيرش برگزيدگان علمي واجد شرايط عمومي و اختصاصي در دوره‌هاي دكتري تخصصي اقدام کرده است.

داشتن ميانگين معدل كل ۱۶ و بالاتر در دوره كارشناسي و ميانگين كل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پايان‌نامه در دوره كارشناسي ارشد از جمله شرایط شرکت در این دوره است…

همچنین نباید بیش از ۲ سال از زمان فارغ‌التحصیلی متقاضیان گذشته باشد.

داوطلبان واجد شرايط برای شرکت در این دوره لازم است حداكثر تا روز دوشنبه مورخ ۳۱ فروردین ۳۹۴ نسبت به ثبت‌نام الكترونيكي از طريق سامانه جامع دانشگاهي (گلستان) اقدام و مدارك مورد نياز به شرح زير را به فرمت مناسب تهيه و در سامانه مذكور در محل‌هاي مناسب بارگذاري کنند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر نيز به منظور ارتقای کیفی دوره‌های دکتری و حمایت از استعدادهای درخشان و در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری و آیین‌نامه داخلی، تعداد محدودی از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد را برای ورود به دوره دکتری سال ۹۵-۹۴ بدون آزمون پذیرش می‌کند.

شرایط عمومی برای پذیرش درخواست متقاضیان شامل داشتن معدّل حدّاقل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن حدّاقل نمره ۱۸ پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد است.

متقاضیان باید فرم درخواست را از طریق سایت اینترنتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تكميل کرده و پرینت فرم ثبت‌نام اینترنتی و مدارک لازم و واریز مبلغ ۹۵ هزار تومان به حساب درآمدهای اختصاصی دانشگاه امیرکبیر را فقط از طریق پست پیشتاز حداکثر تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ به اداره استعدادهای درخشان دانشگاه به آدرس: خیابان حافظ، روبروی خیابان سمیّه، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ساختمان آموزش کلّ، طبقه دوّم، اتاق ۹ ، صندوق پستی۱۵۹۱۶۳۴۳۱۱ ارسال کنند.

دانشگاه شاهد نیر در راستای آیین‌نامه شماره ۶۷۲۷۲/۲۱ مورخ ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۳ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از بین دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد یا دانشجویان کارشناسی ارشد که تا پایان شهریور ماه سال۹۴ دانش‌آموخته می‌شوند از طریق بررسی سوابق علمی (آموزشی، پژوهشی، هنری و فناوری)، بدون شرکت در آزمون نیمه‌متمرکز، و در ۱۷ رشته دانشجو می‌پذیرد.

داشتن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پایان‌نامه در دوره کارشناسی ارشد و کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست از جمله شرایط شرکت در این دوره است.

متقاضیان شرکت در این دوره باید مدارک شناسایی خود همراه با فیش پرداختی به مبلغ ۶۰ هزار تومان به حساب دانشگاه شاهد را تا تاریخ ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ به آدرس این دانشگاه ارسال کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *