منطق چاپ و پذیرش مقاله isi برای همه رشته های علوم انسانی

By   ژوئن 15, 2017

مؤلفه‌های نقد و تحول در چاپ و پذیرش مقاله ISI

این در حالی است که امروزه محتوای چاپ و پذیرش مقاله ISI بسیاری از مباحثی که قبلاً منطق دانان مطرح می کردند در ضمن عناوین دیگری از جمله تفکر نقدی، تفکر خلّاق، متدولوژی، روش شناسی و فلسفه های مضاف در رشته های مختلفی هم داخل و هم خارج کشور در مورد چاپ و پذیرش مقاله ISI  تدریس می شود.

همۀ این موارد حاکی از اهمیت بحث های منطقی است و نشان می دهد که اگر تلاش جدی برای بازنگری آموزش‌های منطقی و تدوین کتاب های درسی برای چاپ و پذیرش مقاله ISI منطق گیرد نتیجۀ آن می تواند در عرصه های مختلفی اثرگذار باشد.

به ویژه آنکه امروزه یکی از مشکلات و دشواری های معلمان و استادان منطق نیز آن است که اگر منطق دانشی است ابزاری و در خدمت سایر علوم، و هم علمی است نظری که به مطالعۀ ذهن و عملکرد آن می پردازد، اولا چگونه باید آن را به متعلمان رشته های مختلف علمی پذیرش مقاله تدریس کرد تا نتیجه و فایدۀ آن به نحوی متناسب عاید شود و ثانیاً بهترین متن منطقی برای رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی از مدرسه گرفته تا دانشگاه چیست؟

در این مقاله از مسئلۀ اول تحت عنوان روش شناسی آموزش منطقی چاپ مقاله و از مسئلۀ دوم با تعبیر متن شناسی آموزش منطقی یا خواهد شد.

علاوه بر این دو سوال، سوال مهمّ دیگری نیز مطرح است و آن اینکه باتوجه به تبیینی که هم در گذشته و هم امروز از دانش چاپ مقاله منطق صورت گرفته و حاکی از آن است که منطق در همۀ دانش ها و مطالعات کاربرد اساسی دارد، چرا در برنامه ریزی های دانشگاهی داخل کشور این عنوان درسی غالباً در رشته های علوم انسانی ( آن هم نه در تمامی رشته ها) و رشته های ریاضی مورد توجه قرار گرفته است؟

آیا در سایر رشته هابرای پذیرش مقاله ISI، جایگزین مناسب و قابل توجّهی برای منطق هست یا نه؟ از این گذشته آیا آموزش منطق صرفاً به آموزش‌های دانشگاهی و دبیرستانی اختصاص دارد و یا می توان آن را از این محدوده نیز گسترده تر دانست و به مقاطع و سنین پایین تر حتی دبستان و پیش دبستان بسط داد؟

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *