طریقه نگارش ,نوشتن , تدوین , پذیرش و چاپ سریع و تضمینی مقاله isi

By   ژوئن 29, 2017

طریقه نگارش ,نوشتن , تدوین , پذیرش و چاپ سریع و تضمینی مقاله isi

شایان ذکر است که توجه به بسیاری از این قواعد نگارش مقاله isi ممکن است سوء تفاهم هایی را که حتی در زندگی روزمره موجب مشکلات عدیده می شود برطرف سازد.

از این جهت آموزش عمومی  نوشتن مقاله isi آنها برای ایجاد یک جو مناسب برای تعامل و تفاهم فرهنگی و اجتماعی بسیار مناسب است. از آنچه گفته شد ارتباط میان مباحث متعددی در منطق روشن می شود.

در اموزش تدوین مقاله isi ، متن درسی از اهمیت فراوانی برخوردار است. برخورداری کامل از تکنولوژی آموزشی، بیان رسا و روان، تناسب با مقطع و سطح آموزشی از جمله مهم ترین ویژگی های متن درسی است.

در تکنولوژی آموزشی پذیرش مقاله isi تقسیم بندی درسی مباحث، بیان اهداف جزیی هر درس، بیان تدریجی و مرحله ای همراه با حلّ تمرین های نمونه و جامع، جمع بندی و خلاصۀ مباحث، طرح پرسش های درسی استاندارد و ارائۀ تمرین های مناسب با جهت گیری ساده به مشکل از مهم ترین شاخص ها به حساب می آید.

نیز استفاده از تصویر، نمودار، شعر، داستان، فیلم و … می تواند ابزار مناسبی برای فهم بهتر، ماندگارتر و دقیق تر مباحث منطق باشد.

استفاده از نظم و قافیه در ارائۀ مطالب علمی و نیز منطقی نزد عالمان سابقه ای نسبتاً دیرین دارد.

جداول، نمودارها و تصاویر مناسب در فهم دسته بندی ها و تشخیص جزئیات مطالب از جمله شیوه های مرسوم در برخی منابع منطقی بوده است.

متنی که برای مطالعات تخصصی یا تحصیلات تکمیلی انتخاب یا تدوین می شود نیز باید دارای ویژگی های خاصی باشد.

به عنوان مثال، این متن باید مشتمل بر مباحث تاریخی، تحلیلی و تطبیقی باشد و حتماً قطعاتی از منابع اصلی یا کلاسیک را شامل شود.

ایجاد آشنایی چاپ مقاله isi با منابع اصلی و منابع جدید همراه با مقالات تخصصی و کتابشناسی و نیز برانگیختن حسّ پژوهش در مسائل و محورهای مهم و اصلی از جمله ویژگی های این متون به شمار می آید.

در صورتی که تعریف و هدف درس اقتضا کند ممکن است یک یا چند متن کلاسیک برای تدریس به شیوۀ متن خوانی انتخاب شود.

خوشبختانه موارد متعددی در متون کلاسیک منطقی وجود دارد که نویسندگان این متون با هدف تدوین کتاب درسی آنها را به وجود آورده اند و می توان از میان آنها متن یا متونی را که با مشخصات تعریف شده برای درس همسو است گزینش کرد.

منطق تجرید اثر خواجه نصیر، منطق اشارات و تنبیهات اثر ابن سینا، مطالع الانوار اثرارموی، تهذیب المنطق اثر تفتازانی نمونه هایی از این متون است که همراه با شروح، قابل ارائه در کلاس های درس هستند.

نکتۀ دیگری که باید در این بخش به آن توجه شود مقتضیات مقطع تحصیلی و تاثیر آن بر روش آموزش است.

سطح و نوع آموزش غالباً در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به بالا و نیز در رشته های تخصصی مرتبط با منطق و رشته های غیرتخصصی متفاوت است.

به همین جهت روش آموزش در منطق، بسته به مقطع و تخصص تحصیلی متفاوت خواهد بود.

 

One Comment on “طریقه نگارش ,نوشتن , تدوین , پذیرش و چاپ سریع و تضمینی مقاله isi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *