طریقه نوشتن نتیجه مقالات

By   آگوست 23, 2014

طریقه نوشتن نتیجه مقالات

نوشتن چیزی بالاتر از لغزاندن نوک قلم بر روی کاغذ و ردیف کردن و سرهم کردن کلمات است. برای نوشتن و خلق یک اثر بدیع باید با تمام وجود آن را حس کرد. باید با انگشتان روح و احساس آن را لمس کرد. شما اگر نویسنده نمایشنامه یا داستان هستید باید به اشخاص بازی خود بی ریا عشق بورزید و آنها را دوست بدارید. باید به گونه ای آنان را و صفات و خصوصیاتشان را خلق کنید که ذرات فکر و ایده و روح و وجود خود رادر آنها لمس کنید و ببینید.

در هر صورت نوشتن یک کار و فعالیت است. کاری است که باید با تدریج به انجام برسد. هنر نویسندگی می تواند براساس خوب به کار بردن وسایل و مصالح قرار گیرد. مصالح در نوشتن عبارتند از حقایق، نظریات، عقاید، تصورات، تجربیات و احساساتی که نویسنده مایل است به شکل قابل قرائن در اختیار دیگران قرار دهد و وسایل عبارتند از، کلمات، جملات و دستو زبان.

در اینجا نباید از یاد برد که نویسنده وقتی موفق می شود که در کار خود صداقت داشته و صمیمی باشد. باید به کار خود وارد باشد و درجه اول بداند چه می خواهد بگوید تا خواننده به او اعتماد کند و نوشته اش را مورد قبول قرار دهد. از همه مهمتر اینکه یک نویسنده محقق و دانش شناس هرگز نباید پا روی حقیق و حقایق موجود قرار دهد و دچار تعصب شود.

این نکته ی بسیار مهم در مورد نویسنده ای که اقدام به نگارش نظریات علمی و نتیجه تحقیقات خود می کند نیز کاملا صادق است. اگر بخواهیم برای رفع تکلیف چیزی سرهم کنیم که بحثی است جدا. ولی اگر بخواهیم با هدفی معین اثری ماندنی به وجود آوریم باید:

1. با عشق و علاقه کار خود را شروع و دنبال کنیم و با عشق و علاقه آنرا خاتمه دهیم.

2. از وقت و خوراک و خواب خود مایه بگذاریم

3. در همه احوال و در مدتی که به نوشته خود می اندیشیم و روی آن کار می کنیم باید ذهنتان متوجه موضوع باشد. حتی وقتی به کارهای دیگر مشغولیم باز باید به موضوع و طرز ارائه ارائه مطلب و جابه جا کردن مطالب و… فکر کنیم حتی در موقع خواب نیز در ذهنمان مشغول بررسی و تنظیم مطالب باشد.

4. در هر حال از زیر پا گذاشتن حقایق، از بی انصافی و از تعصب باید به شدن بپرهیزیم.

5. همیشه امیدوار باشیم، به خود اعتماد داشته باشیم و به خود به باورانیم که می توانیم یا شاعر و یا قلم زنی خوب و موفقی باشیم. حتماً نتیجه خواهد داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *