روش های داوری مقالات isi جهت پذیرش سریع

By   ژوئن 24, 2017

روش های داوری مقالات isi جهت پذیرش سریع

نظریات جدید و یافته های علمی در مورد پذیرش سریع مقاله isi حوزه های فیزیک، مکانیک، شیمی، زیست شناسی، نجوم، هواشناسی، گیاه شناسی، جانورشناسی، روان شناسی، ریاضی و هندسه … و نسخ نظریات قدیم در این علوم، گاهی حتی فهم مثالهای منطق دانان را دچار مشکل می سازد.

به عبارت دیگر، گاهی فهم مثال هایی که منطق دانان در زمان خود بدون هیچ مشکلی مطرح می کردند و ذکر آن مثال ها، فهم ممثل را ساده می کرد، گاهی فهم آنها دشوارتر از فهم اصل مباحث منطقی به نظر می رسد.

در کتاب های منطقی نمونه های مختلفی از پذیرش سریع مقاله isi  این مثال ها را می توان یافت که از میان آنها به چند مورد اشاره می شود:

  1. رأی پیشینیان در مورد اعداد با نظریات امروزی متفاوت بوده است. به عنوان مثال، ایشان 1 را عدد نمی دانستند، بلکه 2 به بالا را عدد به حساب می آوردند. آنها 1 را مبدأی اعداد می دانستند و معتقد بودند هر عدد از تکرار واحد به دست می آید.

ایشان به همین تعریف از عدد، صفر را نیز عدد نمی دانستند. به همین دلیل گزارۀ «عدد یا زوج است یا فرد» را یک گزارۀ منفصلۀ حقیقی می شمردند که مقدم و تالی آن نقیض هم اند.

معلوم است که اگر مطابق نظریات جدید ریاضی، صفر را نیز جزو اعداد بدانیم و در عین حال آن را نه زوج بدانیم و نه فرد، نمی توان گزارۀ مزبور را منفصلۀ حقیقی دانست.

  1. در گذشته برای اعداد احکامی را ذکر می کردند که امروز لااقل برای بسیاری از افراد شناخته شده نیست.

به عنوان مثال، برخی اعداد را زائد، برخی را ناقص و بعضی را مساوی می دانستند. مراد از عدد زائد عبارت از عددی است که مجموع اعدادی که بر آنها قابل تقسیم است از خود آن عدد بیشتر شود.

ناقص عددی است که مجموع مقسوم علیه های آن از خودش کمتر شود. و مساوی، عددی است که مجموع مقسوم علیه های آن با خودش مساوی باشد.

براساس همین ویژگی قضیۀ منفصلۀ «عدد یا زوج است یا ناقص یا مساوی» منفصلۀ حقیقی است که تعداد مؤلفه‌های آن بیش از دو تا است. (ابن سینا، 1403: 1/134)

  1. در گذشته میان اعداد و نیز میان مقادیر، به نسبت هایی قایل بودند که هر یک از انها لوازمی دارد و اصطلاحات خاصی در مورد لوازم آنها به کار می بردند.

از جملۀ این مصطلحات می تواند از دو اصطلاح ذی الاسمین و منفصل یاد کرد که شیخ الرئیس در بحث از جهل تصوری بسیط آنها را به عنوان مثال برای موردی ذکر کرده است که با شنیدن نام آنها به ذهنِ فردِ ناآشنا با ریاضیات و هندسه هیچ معنا و صورتی متبادر نمی شود.

 

One Comment on “روش های داوری مقالات isi جهت پذیرش سریع

  1. abolfazl Post author

    با سلام
    مطلب خوبی بود جهت ارائه به استاد
    با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *