خوردنی هایی که باعث پیری زودرس می شود؟

By   ژوئن 10, 2015

خوردنی هایی که باعث پیری زودرس می شود؟

با وجودی که زیاده‌روی در مواد غذایی یک شبه باعث پیری شما نمی‌شود اما یک رژیم غذایی نامناسب می‌تواند به مرور زمان سبب پیری زودرس پوست شما گردد. پس خانم های جوان باید بدانند که در مصرف این خوردنی زیاده روی نکنند تا زودتر از سنشان پیر نشوند.

شکلات و شیرینی

زمانی که از قابلیت پردازش سلول‌هایتان مقدار شیرینی بیشتری بخرید قند اضافی آن با پروتئین ترکیب‌شده و سبب واکنش گلیکاسیون می‌شود (واکنش غیرآنزیمی قند با پروتئین ). این واکنش سبب پیری بافت پوست خواهد شد.

 
الکل

زمانی که کبد درست کار کند پوست شما نیز در بدنتان خوب ظاهر خواهد شد اما اگر در کبد سم درست‌شده و به خوبی از بین نرود پوست با مشکلات متعددی مواجه می‌شود مانند جوش، چین و چروک و کک و مک.

 
غذاهای شور

شاید شما غذای خود را با نمک نپزید اما به این معنی نیست که نمک کمی دریافت می‌کنید. بسیاری از غذاهای کنسرو شده دارای سدیم هستند. این سدیم می‌تواند آب را در بدن حفظ کرده و سبب شود پوست شما پف کرده به نظر برسد.

 
غذاهای تند

از آنجا که غذاهای تند رگ‌های خونی را متورم می‌کنند زنان یائسه‌ای که زیاد از این نوع غذا استفاده می‌کنند با گذشت زمان مسن تر به نظر رسیده و پوستشان شاداب نیست.

 
گوشت قرمز

گوشت قرمز رادیکال‌های آزاد تولید می‌کند. رادیکال‌های آزاد به دنبال الکترون‌های جامانده هستند. این رادیکال‌ها الکترون‌ها را از سلول‌های سالم به دام می‌اندازند و به آن‌ها آسیب می‌رسانند. این آسیب در نهایت روی توانایی پوست برای حفاظت از خود و تولید کلاژن اثر می‌گذارد.

 
نوشیدنی‌های انرژی زا

شاید این نوشیدنی‌ها سبب شوند احساس شادابی زیادی کنید اما دارای اثر پیری زودرس و خرابی روی دندان‌هایتان هستند.

 
لیموناد

شکر موجود در لیموناد مانند این است که روی مینای دندان خود پوششی اسیدی قرار دهید. همچنین پلاکت‌های درست‌شده با شکر سبب لکه و پوسیدگی دندان‌ها خواهد شد.

 
هر چیز دارای کافئین

کافئین سبب دفع مایعات بدن شما شده و در نتیجه رطوبت بدنتان را از بین می‌برد. این امر شادابی پوست شما را از بین خواهد برد.  

 
قهوه

قهوه برای دندان‌های شما مناسب نیست. نوشیدنی‌های اسیدی سبب ایجاد سوراخ‌های بسیار ریزی روی سطح مینای دندان شده و به مرور زمان باعث فرسایش دندان می‌شود.

 
چای سیاه

درست مانند اسید موجود در قهوه، اسیدسیتریک موجود در چای سیاه نیز مینای دندان را از بین برده و احتمال لکه در دندان را بیشتر می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *