تقدم کاربردی بودن تحقیقات نسبت به isi

By   سپتامبر 10, 2014

تقدم کاربردی بودن تحقیقات نسبت به isi

رئیس مرکز هیئت امنای و هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بازنگری در آئین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی خبر داد و گفت: در آئین نامه جدید انجام تحقیقات کاربردی توسط اعضای هیئت علمی ملاک عمل قرار می گیرد.

مهدی ایرانمنش افزود: آئین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی از اول اسفندماه سال گذشته به دانشگاهها ابلاغ شد و از آن زمان در دانشگاهها قابل اجرا است . در آئین نامه عنوان شده که دانشگاهها تا دو سال باید نسبت به اجرای آن اقدام کنند و پس از آن می توان آئین نامه را بازنگری کرد .

وی اظهار داشت: با روی کار آمدن وزیر علوم جدید بر بازنگری آئین نامه تأکید شد از این رو هیئتی برای این منظور از سوی وزیر علوم انتخاب و هم اکنون کار کارشناسی برای بازنگری در حال انجام است.

رئیس مرکز هیئت امنای و هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم با اشاره به محور تغییر و بازنگری در آئین نامه ارتقا به مهر گفت: مهمترین مسئله ای که وزیر علوم برای تغییر آئین نامه بر روی آن تأکید دارد کاربردی بودن تحقیقات توسط اعضای هیئت علمی است .

وی اظهار داشت  : از این رو در بازنگری آئین نامه بر انجام تحقیقات کاربردی که به رفع مشکلات مختلف کشور کمک می کند توجه ویژه ای خواهد شد به طوریکه در آئین نامه جدید برای افزایش انگیزه اعضای هیئت علمی، امتیاز مادی و معنوی در نظر گرفته می شود .

ایرانمنش افزود: با بازنگری این آئین نامه و محوریت قرار دادن تحقیقات کاربردی در آئین نامه جدید در نظر است تا اعضای هیئت علمی قبل از پرداختن به چاپ مقالات ISI به حل مشکلات جامعه بپردازند.

مهدی ایرانمنش افزود: آئین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی از اول اسفندماه سال گذشته به دانشگاهها ابلاغ شد و از آن زمان در دانشگاهها قابل اجرا است. در آئین نامه عنوان شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *