برای جلوگیری از خشکی و وزشدن موها چه باید کرد؟

By   دسامبر 1, 2014

برای جلوگیری از خشکی و وزشدن موها چه باید کرد؟

اولین قدم برای داشتن موهایی صاف و نرم در حمام آغاز می شود. بعد از شست و شو، در آخر موهای خود را با آب سرد آب کشی کنید. قرار گرفتن در معرض بادهای سرد یا هوای گرم داخل منزل باعث می شود موی شما خشک شود.

این موضوع باعث خواهد شد موهای شما وز به نظر بیاید. همیشه حتی در تابستان ، در آخرین مرحله سشوار کشیدن موهای تان، سشوار را در حالت خنک بگذارید. سعی کنید از یک دهانه سشوار باریک استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایل مهم وزشدگی موها، محصولات آرایشی و بهداشتی موهاست. در حالی که انواع و اقسام این محصولات در بازار وجود دارد، دانستن بهترین راه استفاده از آنها خیلی مهم است. سرم های صاف کردن مو برای درمان موهای وز خیلی ایده آلند، اما برای بهترین نتیجه، آنها را با 3 قاشق روغن زیتون پیش از استفاده مخلوط کنید.

شستن بیش از حد موها، مخصوصاً موهای بلند و استفاده نکردن از شامپوهای ملایم، افراط در شانه زدن، سشوار کشیدن بیش از اندازه، فر کردن موها، رنگ کردن با رنگ های دائمی، دکلره کردن موها و کلر و مواد شیمیایی موجود در استخرها، همگی باعث آسیب دین سطح خارجی موها می شوند. نرم کننده ها هم فقط بر سطح خارجی موها اثر گذاشته و تاثیری روی قسمت های مرکزی با عمق فولیکول مو ندارند. تاثیر آنها هم موقت و محدود (چند روز) است و با استفاده از مواد طبیعی و تازه کاندیشترها را تهیه کنید. چاپ مقاله isi

مثلا کافی است تخم مرغ و سس مایونز را به نسبت یک به دو مخلوط کنید و حسابی به هم بزنید تا کاملاً یکنواخت شوند. این کاندیشنر طبیعی را روی موهای تان بمالید و روی سر را با یک کلاه بپوشانید تا مواد بهتر جذب ساقه موها شوند. این مخلوط باید حدود 30 تا 45 دقیقه روی موها باقی بماند و بعد موها را آب بکشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *